آخرین قیمت ها :

هیوندای i۲۰ توربو ادیشن

نویسنده: boogh بوق

هیوندای i۲۰ توربو ادیشن


هیوندای i۲۰ توربو ادیشن

امتیاز: / 5 | آرا: | بازدید: 53

پیش از آنکه کسی سؤال نماید باید گفت که هیوندای i۲۰ توربو ادیشن یک هاچبک داغ و هیجانی نبوده و همچنین رقیبی برای فورد فیستا SR لاین نیز محسوب نمی‌شود. این خودرو با این سطح مشخصات و تجهیزات در جایگاه میانه‌ی مدل‌های سوپرمینی هیوندای قرار می‌گیرد و جذابیت‌های آن بیش از اینکه حول محور کارایی و یا لیست تجهیزات بچرخد بر مبنای ارزش و بها استوار است.

 
 

 

بخش “توربو” در نام‌گذاری هیوندای i۲۰ به پیشرانه‌ی بنزینی ۳ سیلندر ۱ لیتری توربو با قدرت ۹۹ اسب بخار مربوط می‌شود. شتاب گیری خودرو جسورانه بوده و با فشردن پدال گاز شاهد عملکرد خوب هستیم.

البته نقطه‌ضعف این پیشرانه‌ی توربو به تأخیر آن در دورهای زیر ۳ هزار مربوط است بنابراین شما مجبورید که باید از گیربکس ۵ سرعته دستی کار بیشتری از آنچه که انتظار دارید بکشید. پس از تست خودرو در جاده‌ها و خیابان‌های شهری و استفاده از تمام دنده‌ها ما به مصرف سوخت متوسط ۶.۳ لیتر در هر صد کیلومتر رسیدیم که بیشتر از مصرف سوخت ادعایی کارخانه است.

 
 

 

فرمان بسیار سبک راندن i۲۰ در شهر را راحت کرده و تکان‌های بدنه در ناهمواری‌های تیز شهر به خوبی کنترل شده است. هیوندای i۲۰ بیش از آنکه اسپورت باشد ایمن و خونسرد است اما سخنمان به این معنی است که شما می‌توانید با اعتمادبه‌نفس در راه‌های پرپیچ‌وخم حرکت کنید.

هیوندای i۲۰ توربو ادیشن نسبت به دیگر مدل‌های i۲۰ تمایز کمتری داشته و یک جلوپنجره با جزئیات افقی آن را برجسته‌تر می‌کند. شاید با خود بگویید که رینگ‌های ۱۶ اینچی آلیاژی این خودرو متفاوت هستند اما باید گفت که صرف‌نظر از پیشرانه‌ی انتخابی، رینگ‌های یاد شده در مدل‌های گران‌تر i۲۰ نیز بکار رفته‌اند.

 
 

 

داخل کابین شاهد داشبوردی ساده اما با نظم هستیم. کیفیت مواد بکار رفته برای خودرویی در این کلاس خوب بوده اما چیزی برای ذکر کردن وجود ندارد. مدل‌های توربو ادیشن تجهیزات مدل‌های سطح میانی SE را دارند بنابراین شما کروز کنترل، بلوتوث و رادیوی DAB به همراه سیستم ناوبری ماهواره‌ای با صفحه‌نمایش ۷ اینچی را دریافت می‌کنید. همچنین دوربین پشتی و چراغ‌های خودکار نیز در این مدل وجود دارند.

 
 

 

سیستم ناوبری ماهواره‌ای با صفحه لمسی بزرگ‌ترین مزیتی است که در لیست تجهیزات توربو ادیشن وجود دارد زیرا شما هم‌اکنون ۱۷۰۰ پوند کمتری را برای دریافت اطلاعات جی‌پی‌اس پرداخت می‌کنید.

 
 

 

فضای عقب کاملاً برجسته بوده اما حیله‌ی کاربردی بودن اصلی این خودرو صندوق‌عقب بزرگ آن است. صندوق ۳۲۶ لیتری این خودرو بیشتر از اکثر رقبای کلاس خود بوده و حتی فورد فوکوس را که در کلاسی بالاتر قرار دارد شرمنده می‌کند.

همه‌ی این موارد را جمع کنید و می‌بینید که بهای خودرو زیر ۱۳ هزار پوند است. اگر خواهان فورد فیستا با پیشرانه‌ی کوچک توربو و تجهیزات مشابه باشید باید حدود ۳ هزار پوند بیشتر بپردازید؛ بنابراین هیوندای i۲۰ توربو ادیشن کاملاً ارزش نگاه کردن را دارد.

 
 

 

ظاهری جذاب و کاربرد بالا ما را تحت تأثیر قرار داد اما درخشان‌ترین جنبه‌ی هیوندای i۲۰(آگهی های خرید و فروش هیوندای آی 20 i20) توربو ادیشن ارزش در برابر مبلغ پرداختی این خودرو است.

تجهیزات و فضای بار این خودرو از فیستا بیشتر بوده و پیشرانه‌ی توربوی آن نیز کارایی خوبی دارد. شاید تأخیر توربو و فاصله گرفتن از مصرف سوخت ادعایی هیوندای از نقاط ضعف این خودرو باشند اما در مجموع شاهد عرضه‌ی بسته‌ای قوی هستیم.

 
 

 

مشخصات هیوندای i۲۰ توربو ادیشن

قیمت: ۱۲۹۷۵ پوند
پیشرانه: ۳ سیلندر ۱ لیتری توربوی بنزینی
قدرت/گشتاور: ۹۹ اسب بخار/۱۷۱ نیوتون متر
گیربکس: ۵ سرعته دستی، دیفرانسیل جلو
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۱۰.۷ ثانیه
حداکثر سرعت: ۱۸۷ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت ادعایی: ۳.۹ لیتر در هر کیلومتر

 

بوق


هشتگ ها: # هیوندای
ارسال نظرات ( 0 نظر )
[[ description.length ]] / 500
[[ comment.writer_name ]]

[[ comment.description ]]

[[ form.description.length ]] / 500
[[ reply.writer_name ]] (در پاسخ به [[comment.writer_name]])

[[ reply.description ]]


صفحه [[currentPage]] - نمایش [[comments.length]] از [[count]]
نظر ثبت نشده است! شما اولین باشید.